Euro.Message madebycat

GEÇMİŞ SERGİLER

Ustalar ve Çıraklar 2

22.06.2010 - 17.08.2010

Galeri Işık Teşvikiye, Ustalar ve Çırakları Ağırlıyor

Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) tarafından düzenlenen "Ustalar ve Çıraklar" sergisinin ikincisi 22 Haziran Salı günü Galeri Işık Teşvikiye'de açılıyor. Işık Üniversitesi GSF akademisyenleri ve öğrencilerinin yıl boyu sürdürdüğü çalışmalara dair resim, heykel, seramik ve baskıresim gibi farklı dalların eserlerinden oluşan sergi 17 Ağustos 2010 tarihine kadar ziyaret edilebiliyor.

Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin desen, iki ve üç boyutlu tasarım, temel fotografi, teknik çizim ve perspektif gibi derslere yönelik gelişim süreçlerini işaret eden çalışmalarının sergileneceği Ustalar ve Çıraklar 2 sergisinde öğrencilerin yanı sıra Ahmet Öner Gezgin, Maria Sezer, Hasip Pektaş, Beril Anılanmert, Mustafa Pilevneli ve Seyyid Bozdoğan'ın da eserleri görülebiliyor.

Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Hakkında

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, ulusal ve uluslararası düzeyde kendini kanıtlamış öğretim elemanı kadrosu ve bu kadronun önderliğinde sunduğu nitelikli sanat eğitimiyle eşdeğer kurumlar arasında kısa sürede üst çizgiye ulaştı.

İlk mezunlarını 2010-2011 öğretim yılı bahar döneminde verecek olan fakültede Endüstri Ürünleri Tasarımı, Görsel Sanatlar (Resim, Heykel, Seramik, Multimedia, Baskıresim), Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, İç Mimarlık, Moda ve Tekstil Tasarımı olmak üzere beş lisans programı yürütülüyor. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan 'Sanat Kuramı ve Eleştiri' Yüksek Lisans Programı altında sanat ve tasarım eğitimleri veriliyor.

Sanat ve tasarım eğitiminin bilgi ve beceri dışında kültürel, kuramsal ve kavramsal temellere dayandırılması, yaratıcı zekanın etkin ve verimli kullanılabilmesinin sağlanmasını hedefleyen Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, geride bıraktığı üç yıl gibi kısa geçmişine rağmen, gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası etkinliklerle şimdiden eğitim alanında ve kültür-sanat platformunda önemli bir yer aldı.